28. DÖNEM GRUP TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

7 Eylül 2021

Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı (Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı) ile Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT A.Ş.) ve bağlı işyerleriyle ilgili 28. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi, Sendikamız Genel Merkezinde imza altına alındı. 

9 Nisan 2021 tarihinde görüşmelerine başlanan, 11 Ağustos 2021 tarihinde Kamu Koordinasyon Kurulu ile Hükümet arasında imzalanan Kamu Kesimi Toplu İş Sözleşmesi Çerçeve Protokolü’nde sağlanan iyileştirmelerin yanında ilave kazanımlarla 7 Eylül 2021 tarihinde imzalanan 28. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesi İmza Töreni, Türkiye Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) Genel Sekreter Yardımcıları Hasan YILMAZ ve Şerefettin GÜLER’in de aralarında bulunduğu TÜHİS yetkilileri ve Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA, Genel Sekreterimiz Yaşar YAVUZ, Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK, Şube Yöneticilerimiz, Bölge ve İl Temsilcilerimiz ile Uzman Kadronun katılımıyla gerçekleştirildi.

Detaylı bilgiler şubelerimiz, bölge ve il temsilciliklerimiz tarafından siz değerli üyelerimiz ile paylaşılacak olan 28. Dönem Grup Toplu İş Sözleşmesinin, Üyelerimiz, Sendikamız ve çalışma hayatı için hayırlı olmasını diliyoruz.

  28. DÖNEM GRUP TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İÇİN TIKLAYINIZ

                        Türk Harb-İş Sendikası

                  Genel Merkez Yönetim Kurulu