ZAFER BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

29 Ağustos 2012

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada vatanın birlik ve bütünlüğünü bozacak olaylar karşısında tek ses, tek yürek olma çağrısı yaptı. Açıklamada, şu görüşlere yerverildi:

26 Ağustos 1922 tarihinde başlayan ve 30 Ağustos 1922 tarihinde zafer ile sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, esarete boyun eğmeyen Türk milletinin kahramanlık destanıdır. Atalarımızın hür ve bağımsız yaşamak için ordusu ile birlikte canını ortaya koyarak kazandığı zafer günü olan 30 Ağustos, bağımsız, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının önünü açmıştır.

Canları pahasına Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ecdadımıza borcumuzu ancak bu vatana sahip çıkarak ödeyebiliriz. Geçmişte ülkeyi işgal edenlere karşı direnen milletimiz, bugün kanlı eylemleriyle ülkeyi bölmek isteyen teröristlere ve uzantılarına karşıda aynı kararlılıkla direnmesini bilecektir. Çocuk, yaşlı, kadın demeden insanlarımızı katleden, terör örgütünün kökünü kazımak için tüm toplum kesimlerinin güçlü ve kararlı bir irade ortaya koyması gerekmektedir. Türk Harb-İş Sendikası olarak, terörle mücadeledeki kararlı duruşları önemsiyor ve destekliyoruz.

Ramazan Bayramına gölge düşüren hain terör örgütüne ve arkasındaki şer güçlere karşı, acılarla yoğrulmuş milletimiz, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 90. Yıldönümünde tek ses ve tek yürek olarak cevap vermesini bilecektir.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, Milli tarihimizin özgürlük mücadelesindeki en önemli köşe taşlarından birisi olan 30 Ağustos Zafer Bayramının 90. Yılını kutluyoruz. Bu vesile ile büyük zaferin mimarı, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, şanlı ecdadımızı bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.