ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

29 Ağustos 2020

Başkomutanlık Meydan Muharebesinin zaferle sonuçlandığı 1922 tarihinin 30 Ağustosu günü, milletimizin emperyalist güçlere karşı verdiği bağımsızlık mücadelesinin taçlandığı gündür.

Milli mücadelemizin en şanlı günü olarak tarihte yerini alan bu zafer; ordusuyla birlikte destan yazan necip milletimizin, tüm dünyaya esarete boyun eğmeyeceğinin ilanıdır.

Bundan 98 yıl önce kazanılan büyük zaferle, demokratik ve çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının önü açılmıştır.

Bağımsızlık mücadelesinde emperyalist güçlere birlik ve beraberlik içinde karşı koyan milletimiz, Türkiye Cumhuriyetini baki kılmak için de terörle, darbe girişimleriyle ve ekonomik savaşla ülkemiz üzerinde kirli emellerini gerçekleştirmek isteyenlere karşı aynı kararlılıkla direnmektedir.

Ülkemizin üzerinde oynanan her türlü oyuna karşı birlik ve beraberliğinden asla vazgeçmeyen milletimiz, kirli oyunlarıyla Türkiye Cumhuriyeti’ni yok etmek isteyenlere karşı bundan sonrada tek ses ve tek yürek olarak karşı koymaya devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramında, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kanlarıyla ve canlarıyla bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi, gazilerimizi saygı ve minnetle anarken, başta üyelerimiz olmak üzere aziz milletimizin bayramını en içten dileklerle kutluyoruz.

                     Türk Harb-İş Sendikası

                Genel Merkez Yönetim Kurulu