ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

29 Ağustos 2023

Tarihte nice olmaz denileni olduran, bu sefer düştü artık kalkamaz sözlerini söyleyenleri büyük bir hüsrana uğratan ecdadımız; bugün üzerinde yaşadığımız, ebedi vatanımız Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere hediye etmiştir. Yedi düvele meydan okuyan, imkansızlıkların belini kıran imanlılar ordusu, zafere gönülden inanmış ve tek bir kirli ayağın bu mübarek vatan toprağına basmasına müsaade etmemiştir.

Canını kurşunlara siper eden, varını yoğunu vatan, millet diyerek feda eden ecdadımız, bu yıl 100. yılını kutladığımız Cumhuriyetimizi, tarihte eşi benzeri olmayan bir kahramanlıkla kurmuş ve yüceltmiştir. Bugün bizlere düşen görev, dünü asla unutmadan, ecdat mirasına halel getirmeden, Cumhuriyetimizi yaşatmak ve ülkemizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bugüne kadar vatan toprağı için canını ortaya koyan tüm şehitlerimizi ve gözünü kırpmadan kör kurşuna gövdesini siper eden gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Merkez Yönetim Kurulu