YÖNETİCİLERİMİZ KAYSERİ’DE

24 Mayıs 2017

Genel Başkanımız Bayram BOZAL ve Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, bir dizi programa katılmak için Kayseri’deydi.

Yöneticilerimiz, ziyaretlerinde ilk olarak 23 Mayıs 2017 tarihi akşamı Kayseri Şubemizin Genişletilmiş Danışma ve Temsilci Kurulu’na katıldı.  Şube Başkanımız Özgür ÖZSOY’un açılışını gerçekleştirdiği Danışma ve Temsilci Kurulu’nda Genel Başkanımız Bayram BOZAL da bir konuşma yaptı. Konuşmasında, 15 Temmuz Hain Darbe Girişimi ve sonrasında Milli Savunma Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı işyerlerimizde yeniden yapılanma süreci ile ilgili bilgi veren BOZAL, 16 Nisan’da yapılan referanduma da değinerek, “Bu referandumla Türkiye’nin yeni bir döneme girdi. Bu yeni yapılanmanın ülkemiz için, milletimiz için ve çalışma hayatı için hayırlı sonuçlar getirmesini diliyorum” dedi.

Genel Başkanımız BOZAL, Danışma ve Temsilci Kurul üyelerine 26. Dönem MSB ve İçişleri Bakanlığı Toplu İş Sözleşmeleri ve 9. Dönem ANT Toplu İş Sözleşmesi süreçleriyle ilgili açıklamada bulundu. Kamu Koordinasyon Kurulu’nun Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na sunduğu taleplerle ilgili de detaylı bilgi veren BOZAL, üyelerimizin talepleri doğrultusunda bağıtlanacak toplu iş sözleşmelerine imza atmak için ciddi gayret sarf ettiklerini dile getirdi. Konuşmasında çalışma hayatının gündemindeki konulara da değinen BOZAL, siyasi iradenin Kıdem Tazminatı Fonu oluşturulmasına yönelik çalışmalarıyla ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU’nun “hakkaniyetli, şeffaf, güvenceli ve sürdürülebilir” bir fon oluşturulacağı taahhüdünün bulunduğunu dile getirdi.

2.HİBMK Tuğgeneral TEKE’i ziyaret

Genel Başkanımız Bayram BOZAL ve Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, 24 Mayıs 2017 tarihinde ise, Kayseri Şube Yönetimimiz ile birlikte Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 2. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’ndaydı. Burada, 2. Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanı Tuğgeneral Ercan TEKE’yi makamında ziyaret eden Yöneticilerimiz, Tuğgeneral TEKE ile işyerlerinde yapılan çalışmalar ve üyelerimizin çalışma koşullarını değerlenirdiler.