Yeni üyelerimize eğitim seminerleri devam ediyor

9 Ocak 2012

Kocaeli Şube bağlısı işyerlerinde yeni işe başlayan üyelerimize yönelik temel sendikacılık eğitiminin ikincisi 7 Ocak 2012 tarihinde Yalova Tesislerinde gerçekleşti. Eğitim seminerine Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İdris Keşan, Genel Sekreter Haldun Kurubacak, Genel Mali Sekreter Yavuz Koçak, Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz, Kocaeli Şube Başkan ve Yöneticileri ile 275 sendika üyesi katıldı.

Eğitim programı öncesi, Kırıkkale’deki TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesisinde yaşanan patlama sonucu şehit olan 4 üyemiz için saygı duruşu yapıldı. Eğitim Programı, Kocaeli Şube Başkanı Turhan Yıldız’ın açılış konuşması ile başladı. Ardından Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz konuşmasına Kırıkkale’de bulunan TSK Mühimmat Ayırma ve Ayıklama Tesis Müdürlüğü TNT Atölyesi Eritme Kısmı’nda yaşanan kazada şehit olan üyelerimize rahmet dileyerek başladı. 

Türkiye’nin yaşadığı değişimden sendikalar ve üyelerin de etkilendiğini dile getiren Akyüz, “Üyelerin sendikalardan beklenti ve talepleri farklılaşmakla birlikte aynı zamanda fazlalaşmaktadır. Bu farklı beklenti ve taleplere cevap verebilecek bir anlayışa ve sorumluluğa sahip olduğumuzu düşünüyorum. Geçmişin karanlıklarında iz sürmek yerine, yeni örgütlenme yöntemlerini, yeni yönetim tarzını inşa eden ve üyelerin beklentilerine cevap veren öncüler olmak durumundayız. Harb-İş sendikasının yeni yönetimi olarak sendikal vizyonumuzu gerçekleştirmenin yolunun eğitimden geçtiğine inanıyoruz. Bu nedenle bugün burada sizinle beraberiz” diye konuştu.

Sendikanın eğitim çalışmalarının sadece eğitim seminerlerinden ibaret olmayacağını söyleyen Akyüz, “Sendikamızın yayın organı olan dergimiz ve bunun dışında eğitim seminerlerini destekleyecek kitaplar ve bilgilendirici broşürlerimiz olacaktır. Dergimizi üyelerimizin yararlanabileceği ve kamuoyunu iş kolumuzla ilgili konularda bilgilendiren bir içeriğe kavuşturacağız. Yayınlarımızın yanı sıra internet sitemizin de aktif olarak takip edilmesini istiyoruz. Ayrıca üye arkadaşlarımızın sendikamızın dergisini mutlaka okumalarını ve internet sitemizi günlük takip etmelerini istiyoruz” dedi.

Temel Sendikacılık Eğitimi
Genç üyelerimize yönelik eğitim programı kapsamında, Temel Sendikacılık Kavramları ve Türkiye’de Sendikacılık semineri verildi. Semineri Sendikamızın Eğitim Müdürü Tarkan Zengin verdi. Eğitim programı kapsamında verilen “Sorun Çözme Teknikleri” semineri ise Dr. M. Fuat Genç tarafından gerçekleştirildi. Eğitime katılan üyelere seminer sonunda sertifika verildi.