YENİ DÖNEM İLK BAŞKANLAR KURULU YAPILDI

27 Ocak 2020

Sendikamızın 28-29 Eylül 2019 tarihinde gerçekleştirdiği 16. Olağan Genel Kurulu sonrası Başkanlar Kurulumuz ilk toplantısını yaptı.

Toplantı, 27 Ocak 2020 tarihinde Sendikamız Genel Merkezi’nde Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN Başkanlığında, Genel Merkez Yöneticilerimiz, Şube Başkanlarımız, Bölge ve İl Temsilcilerimizin katılımıyla Genişletilmiş Başkanlar Kurulu olarak gerçekleştirildi.

Toplantının açılışında konuşan Genel Başkanımız SOYDAN,  sözlerine 24 Ocak 2020 tarihinde Elazığ-Sivrice‘de meydana gelen 41 vatandaşımızın hayatını kaybettiği deprem nedeniyle rahmet, taziye ve yaralılar için acil şifa dilekleriyle başladı.

Amerikan işyerlerinde 20 Ocak 2020 tarihli 439 üyemizin iş akdinin feshi ile ilgili kararı ve kararın sonrasından bugüne Sendikamızın gerçekleştirdiği eylemsellik süreci hakkında Başkanlar Kurulu’nu bilgilendiren SOYDAN,  konuyla ilgili bundan sonraki yol haritamız hakkında da açıklamalarda bulundu.

Genel Başkanımız SOYDAN ayrıca Genel Merkez Yönetim Kurulumuzun işyeri ziyaretleri ve Tank Palet Fabrikası’nda çalışmaların ASFAT A.Ş. üzerinden yürütülmesi başta olmak üzere Başkanlar Kurulumuzun gündemindeki konular hakkında detaylı değerlendirmeler yaptı.

Toplantı, Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA, eğitim, teşkilat ve toplu iş sözleşmesi, Genel Sekreterimiz Yaşar YAVUZ, sekretarya ve Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK’ın ise Sendikamızın mali konuları hakkında bilgilendirmelerde bulunmasının ardından, şube başkanlarımız ve temsilcilerimiz tek tek söz alarak üyelerimizin sorunları ve taleplerini dile getirdiler.

Toplantıda ayrıca Genel Başkan Danışmanımız Av. İlyas TOPÇUOĞLU ve Hukuk Müşavirimiz Av. Burcu TOPÇUOĞLU, Sendikamız tarafından açılan davalar hakkında Başkanlar Kurulu’na bilgi verdiler.