YENİ DÖNEM EĞİTİM PROGRAMINA SAKARYA ŞUBE İLE START VERDİK

8 Mayıs 2017

Sendikamız yeni dönem eğitim programına Sakarya Şubemiz bağlısı işyerlerinde çalışan üyelerimizle start verdi. 6 Mayıs 2017 tarihinde Yalova Tesisimizde gerçekleştirilen eğitim programına, Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Genel Eğitim Sekreterimiz İbrahim KORKMAZ ile Sakarya Şube Yönetimimiz ve 175 üyemiz katıldı.

Sakarya Şube Başkanımız Yaşar YAVUZ’un açılışını yaptığı eğitim programında, İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Genel Başkanımız Bayram BOZAL üyelerimize hitap etti.

Konuşmasına terör ve iş kazası başta olmak üzere hayatını kaybeden üyelerimiz için rahmet dileyerek başlayan BOZAL, Türkiye’de sendikal mücadele tarihine ile ilgili kısa bilgilendirmede bulundu. BOZAL, “Biz emekçiler bugün de işyerlerinde canla başla çalışıp insan onuruna yaraşır bir hayat sürme hedefi güderken, emeği değersizleştirmeye çalışan anlayışa karşı sendikal çatı altında mücadeleye devam ediyoruz” dedi.

Sendikal mücadeleyi çağdaş dünyanın normları çerçevesinde yürütebilme noktasında eğitimlerin büyük önem taşıdığına vurgu yapan Genel Başkanımız BOZAL, Türk Harb-İş Sendikası olarak üye eğitimlerini önemsediklerini ve imkânlarımızı zorlayarak eğitimleri aralıksız devam ettirdiklerini anlattı. Milli Savunma Bakanlığı ve Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın desteği ile Sendikamızın 3 yıl süresince yoğun geçen İş Sağlığı Güvenliği Eğitimlerinin ardından yeni dönemde temel sendikacılık eğitimleriyle üyelerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren BOZAL, konuşmasında Sendikamız, çalışma hayatı ve ülke gündemindeki önemli konulara değindi.

Genel Başkanımız BOZAL’ın konuşmasının ardından eğitim programı, Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in sunumuyla tamamlandı.