YABANCI ASKERİ İŞYERLERİNDE TİS İMZALANDI

24 Ekim 2014
Adana Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından arabulucu olarak görevlendirilen Prof. Dr. Enver Alper GÜVEL başkanlığında yürütülen 24. Dönem Yabancı Askeri İşyerleri Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinde varılan anlaşma çerçevesinde TİS imzaları atıldı
İmza töreninde konuşan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, her iki taraf için “hayırlı olsun” dileklerinde bulundu. İş yerlerinde iş barışının devamının önemine işaret eden BOZAL, bundan sonraki süreçte barış içinde çalışma ortamı arzuladıklarını belirtti. Genel Başkan BOZAL, “Her iki taraf için kazançlı bir  Toplu İş Sözleşmesi imzalandı. Bu süreçte görev üstlenen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
TİS görüşmelerine yürüten Heyet Başkanı Albay William D. ANDERSON ise imza töreninde yaptığı konuşmaya misafirperverliğinden dolayı Sendika Yönetimimize teşekkürlerini belirterek başladı. TİS görüşmelerinde yaşanan süreci değerlendiren ANDERSON,“Bu süreç içinde tebesssümler paylaştık. Bazende sorunlu kızgın yüzer paylaştık. Hepimiz çok yorulduk. İnanıyorum ki iki taraf için yararlı bir anlaşmaya vardık. Güler yüzle bu masanın etrafından kalkacağız” dedi. Görüşmelerde zamam zaman sıkıntı yaşandığını anlatan ANDERSON, “Her iki tarafında anlaştığı yer, geldiği nokta İncirlik’te yapılan işin mahiyeti. Türk ve Amerikan personelin birlikte hangi işi gerçekleştirdiği ve bunun devamının sağlanması” diye konuştu.
TİS görüşmelerinde arabulucu olarak görev yapan Prof Dr. Enver Alper GÜVEL ise konuşmasında TİS görüşmelerini savaşa benzeterek, “Savaş kompleks bir süreç. Masa başı savaş daha da kompleks. Demokraside hesap verme zorunluluğu altında masa başı savaş çok daha kompleks. Ancak burdan çıkan uzlaşma uzun vadede çok daha sağlam ve güvenilir. Bu süreçte çok iyi iki savaşcının uzlaşmasından memnuniyet duyduğumu söylemek istiyorum. Uzun vadede çok iyi ilişkilerin kurumasına vesile olacak bir sözleşme imzalandı. Taraflar arasınadaki güven ortamı sağlam bir şekilde test edildi” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Toplu İş Sözleşmesi imzaları atıldı. Sendikamız adına Genel Başkan Bayram BOZAL, Vinnel Brown Root Services İnc (VBR) adına Program Müdürü James P. RINDLER,

  TİS Metinleri için tıklayınız