YABANCI ASKERİ İŞYERLERİ TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİ TARİHE GEÇECEK BİR BAŞARIYLA SONUÇLANDI

15 Aralık 2022

Sendikamızın örgütlü bulunduğu İncirlik/Adana, Ankara ve İzmir’de işyerleri bulunan 39’uncu Hava Üs Kanat Komutanlığı, AAFES-EUR Türkiye Satış Bölgesi Genel Müdürlüğü ve KBR Services LLC (KBR) Şirketi ile Sendikamız arasında 27 Nisan 2022 tarihinde başlayan toplu iş sözleşmesi görüşmeleri, Sendikamızın gösterdiği üstün gayret ve yoğun çalışmalar neticesinde tarihi bir başarıyla sonuçlanmıştır.

Sendikamızca, toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde dünyada ve ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle üyelerimizin yaşadığı mağduriyet defaten işverenlere somut örneklerle anlatılmış olmasına rağmen yasal süreç içerisinde işveren tarafı anlaşmaya yanaşmamıştır.

İşveren tarafının bu tutumuna rağmen Sendikamızca haklı davamız için mücadeleye devam edilmiş olup, üyelerimizin refah seviyelerini yükseltmek ve çalışma koşullarını iyileştirmek için gerekli tüm çalışmalar yapılmıştır.

Bu çalışmalarımız sonrasında yabancı askeri işyerleri toplu iş sözleşmelerinde içimize sinen, Sendikamızın ve üyelerimizin yüzünü güldüren tarihi bir sonuca ulaşılmıştır.

Yabancı askeri işyerleri toplu iş sözleşmelerinde elde edilen kazanımlar 14 Aralık 2022 tarihinde Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA, Genel Sekreterimiz Yaşar YAVUZ, TÜRK-İŞ Adana 4. Bölge Temsilcisi Edip GÜLNAR, Adana Şube Yönetim Kurulumuz ve temsilcilerimizin de katılımıyla Adana Şubemizde gerçekleştirilen toplantıda bütün üyelerimize duyurulmuştur.

Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN’ın yapılan toplantıda madde madde anlattığı toplu iş sözleşmelerinde elde edilen kazanımlar, üyelerimiz tarafından coşku ve heyecanla karşılanmış, Sendikamızın toplu sözleşme görüşmeleri ve sonrasında yaptığı çalışmalar neticesinde elde edilen bu başarı üyelerimizin takdirini toplamıştır.

Türk Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu olarak tarihi bir başarı ile sonuçlanan yabancı askeri işyerleri toplu iş sözleşmelerinin üyelerimize hayırlı olmasını diliyoruz.