YABANCI ASKERİ İŞ YERLERİ İLE TİS GÖRÜŞMELERİNE BAŞLADIK

7 Mayıs 2024

Sendikamızın teşkilatlı olduğu; Adana, Ankara ve İzmir’de iş yerleri bulunan 39. Hava Üs Kanat Komutanlığı, AAFES-EUR Türkiye Satış Bölgesi Genel Müdürlüğü ve KBR Services LLC (KBR) Şirketi ile Sendikamız arasında 29. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerine başlandı.

Genel Merkezimizin Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen ilk toplantıda söz alan Genel Başkanımız Alaattin Soydan, Sendika olarak üyelerimizin hak ve menfaatlerini korumak için çalıştığımızı belirterek; “Sosyal diyalog içerisinde hak edenin hak ettiğini alacağı bir Toplu İş Sözleşmesi imzalama amacındayız. Ülkemizin içerisinde bulunduğu durumu, işçi kardeşlerimizin de yaşadığı şartları yakından biliyoruz. Bu anlamda, üyelerimizi memnun edecek bir TİS süreci geçirmeyi temenni ediyoruz” dedi.

Görüşmede söz alan Genel Başkan Yardımcımız Hasan Karaca ise; Sendika olarak özellikle üç konuya önem gösterdiğimizi belirterek; “Biz Türk Harb-İş Sendikası olarak, üç husus üzerinde önemle duruyoruz. Adalet, emeğe saygı ve içinde bulunduğumuz zamanın şartları. Biz bu üç hususu her zaman göz önünde tutan bir sendikal anlayışa sahibiz ve işveren vekili olarak sizlerden de bu hassasiyeti göz önünde bulundurmanızı istiyoruz. Gerçekleştireceğimiz görüşmelerimizin neticesinde, üyelerimizin memnun olacağı bir imza atacağımıza inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Genel Merkezimizde gerçekleştirilen ilk toplantı sonrası, görüşmelerin 8-9 Mayıs 2024 tarihlerinde devam etmesine karar verildi.