Vergi Mağduru Olmak İstemiyoruz

27 Kasım 2012
Çalışanların en büyük sorunlarından biri olan adaletsiz vergi sisteminin sona ermesi için Balıkesir Şubemiz de imza kampanyası düzenledi. Adil vergi talebiyle TÜİK Meydanı’nda stant kuran Balıkesir Şubemizin imza kampanyasına Balıkesirliler yoğun ilgi gösterdi. Stant önünde basın açıklaması yapan Balıkesir Şube Başkanı Ahmet Demirer, TBMM’sine adaletsiz vergi sistemini sona erdirme çağrısında bulundu. Çalışanlar olarak ağır vergi yükü altında daha fazla ezilmek istemediklerini belirten Demirer, “ Vergi sisteminin yarattığı adaletsizlik çalışanları doğrudan etkilemektedir. Bizler artık daha fazla vergi mağduriyeti yaşamak istemiyoruz” dedi.
Çalışanların hem doğrudan hem de dolaylı vergiler altında ezildiğine vurgu yapan Balıkesir Şube Başkanı Demirer, şunları söyledi:
“İşsizlik sorunun çözülmesi, verimliliğin artırılması, kayıt dışı ekonominin azaltılması yönünde en önemli adım kayıt altında alınan vergilerin oranlarının düşürülmesidir. İşveren payının düşürülerek, işçilik maliyetlerinde azalmaya gidilmesinin yanı sıra çalışanın ücretinden kesilen vergi oranlarındaki indirimlerle de bu adımlar desteklenmelidir.”