VATAN SAVUNMASINDAKİ EN BÜYÜK SİLAHIMIZ ÇANAKKALE RUHUDUR

17 Mart 2018

Çanakkale Zaferi, esaret altındaki bir milletin, birlik, beraberlik, inanç ve kararlılıkla verdiği mücadele neticesinde özgürlüğe açtığı kapıdır. Emperyalist güçlerin milletimizi yok etmeye yönelik ortak mücadelesi karşısında bağımsızlık ateşi yakılarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasına vesile olan Çanakkale Zaferi ve bu zaferin en zor şartlarda bile birlik ve beraberlik içinde tüm engellerin aşılacağını gösteren Çanakkale Ruhu 103 yıldır milletimize ışık olmuştur.

Çanakkale şehitlerinin torunları iki yıl önce 15 Temmuz Alçak Darbe Girişimine karşı verdiği mücadele ve bugünlerde de güney sınırımızdaki tehlikeyi bertaraf etmek için yapılan Zeytin Dalı Harekâtıyla Çanakkale Ruhunu yaşatmaya devam etmektedir.

Milli iradeye saldıran hainler, birlik ve bütünlüğümüzü yok etmek isteyen alçak terör örgütleri ve uzantıları bilsin ki Çanakkale şehitlerinin torunları ülkemiz üzerindeki kirli emellerini sahneye koymak isteyenlerin oyunlarını daha önce birçok kez olduğu gibi bundan sonrada bozacak, aramıza fitne, fesat ve nifak tohumu ekmek isteyenlere asla fırsat verilmeyecektir. Milletimiz, Çanakkale Ruhunu her daim diri tutarak, aynı iman, aynı azim, aynı gaye ile birlik ve beraberlik içinde vatanını sonsuza kadar korumasını bilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 103. yıldönümünde vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha saygı ve rahmet anıyoruz.