VATAN PARTİSİNDEN SENDİKAMIZA ZİYARET

26 Mart 2019

Vatan Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Tülin OYGÜR ve Ankara İl Başkanı Aykut DİŞ, 26 Mart 2019 tarihinde Sendikamız Genel Merkezine ziyarette bulundular.

Prof Dr OYGÜR ve DİŞ’i,  Sendikamızda Genel Başkanımız Bayram BOZAL ağırladı. Ziyarette, Vatan Partisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof Dr. Tülin OYGÜR, işçilerin ve işçi sendikalarının önemine vurgu yaptı. OYGÜR ayrıca, 20 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan 481 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Sendikamızın örgütlü olduğu Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü 1’inci Ana Bakım Fabrika Müdürlüğü’nün (Tank Palet Fabrikası) özelleştirme kapsamına alınmasının yanlışlığına da dikkat çekti.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL ise Tank Palet Fabrikası’nın özelleştirme kararına karşı Sendikamızın yaklaşık 100 gündür eylemlilik süreci yürüttüğünü belirterek, bu konuda destek veren tüm siyasi parti temsilcilerine teşekkür etti. BOZAL, milli savunma işyerlerinde yapılacak işlerin, MSB işçileriyle, Milli Savunma Bakanlığı Askeri Fabrika ve Tersane İşletme Anonim Şirketi (ASFAT A.Ş.) üzerinden yürütülebileceğini hatırlatarak, böyle bir milli şirke varken askeri işyerlerinde özelleştirme uygulamasının izahının olmadığını dile getirdi.