ÜYELERİMİZ “MSB BAŞARILI BİRLİKLER VE PERSONEL” ÖDÜLÜYLE GURURLANDIRDILAR

24 Aralık 2019

Millî Savunma Bakanlığına bağlı başarılı birlikler ile personel, Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar GÜLER, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit DÜNDAR, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan KÜÇÜKAKYÜZ, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan ÖZBAL ve Millî Savunma Bakan Yardımcılarının da katıldığı törenle ödüllerini aldı.

Milli Savunma Bakanlığı’nda 23 Aralık 2019 tarihinde gerçekleştirilen ” Millî Savunma Bakanlığı Başarılı Birlik ve Personel Ödül Töreni” kapsamında ilk olarak  Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit DÜNDAR’a TSK Şeref Madalyası verildi. Millî Savunma Bakanı Hulusi AKAR, ödül alanları tebrik ettiği törende, Korgeneral DÜNDAR’a madalyasını taktı. Törende başarılı diğer birlik ve personelin ödüllerini ise Genelkurmay Başkanı Orgeneral GÜLER ile Kuvvet Komutanları ve Bakan Yardımcıları verdiler.

Törende, Kocaeli Şubemiz bağlısı Tersaneler Genel Müdürlüğü Gölcük Tersane Komutanlığı 26. Kaynak Fabrikası’nda çalışan üyemiz Efkan ERİM, “YIDA giriş kaportaları kaynak işlerini yaparken dizayn ve imalatını yapmış oldukları aparat ile tüm dairesel kaynak işlerinin Tozaltı ve Gazaltı Kaynak yöntemi yapılmasını sağlamıştır.  Kendi yaptıkları aparatla daha önce elle yapılan yöntemde 90 Adam/Gün de bitirilen kaynak işlemi 52 Adam/Gün ile bitirilmekte ve aparatla yapılan kaynakta hata oranı yüzde 0’a indirilmiştir. Yapılan bu aparat ile DSRV gövde imali, giriş kaportalarının traklarının imalı, firar kaportasının nozul kaynağı işleri de yapılabilecek” çalışması ile ödül aldı.

Törende ayrıca Tersaneler Genel Müdürlüğü İstanbul Tersanesi 67 B Elektronik Fabrikası’nda çalışan üyemiz Gökhan SELAMOĞLU da “Yaklaşık 2 sene süresince arızalı olan TCG ERDEMLİ’nin ana görev fonksiyonlarını yerine getirmede büyük önem arz eden SONAR sistemi sualtı kablolarının değiştirilmesi ile Yurtdışına bağlı onarım yurtiçi kablo imkânlarıyla gerçekleştirerek sistemin dışa bağımlılığını ortadan kaldırmış, TCG Edremit’e ait DUMB 20 B Tespit Sonarı Anten arızası kapsamında; Servo Valf Unite, Sinkro Gear Box Amplifier Rack, Differantional Rack, End of Travel rack malzemelerinin onarımların yapılmasında üstün ustalık” çalışması ile ödül aldı.

Milli Savunma Bakanlığı Başarılı Birlikler ve Personel Ödül Töreni’nde ödül alan üyelerimiz aynı gün Sendikamıza ziyarette bulundular.

Gölcük Tersane Komutanlığı 26 Kaynak Fabrikası’nda çalışan üyemiz Efkan ERİM’i Genel Merkezimizde ağırlayan Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN, milli savunma sanayimize katkıları nedeniyle ödüle layık görülen çalışması için tebrik etti. İstanbul Tersanesi 67 B Elektronik Fabrikası’nda çalışan üyemiz Gökhan SELAMOĞLU’nu ise Genel Sekreterimiz Yaşar YAVUZ, Genel Merkezimizde ağırlayarak ödüle layık görülen çalışması nedeniyle kutladı.