ÜYELERİMİZ DEPREMZEDELERİMİZİN YANINDA

7 Şubat 2023

Pandemi sürecinde 500 milyon maske üreterek her koşulda ve şartta devletinin ve milletinin yanında olan Türk Harb-İş Sendikası üyeleri, ülkemizin deprem nedeniyle yaşadığı acı günde de hemen harekete geçerek gece gündüz çalışma neticesinde bir gün içinde 15 bin 500 battaniye ve binlerce bereyi üretip ikmale hazır hale getirmiştir. Battaniye ve bere üretimi artarak devam etmektedir. Ayrıca diğer dikimevlerimizde de hazırlıklar tamamlanmış olup üretime başlanmıştır.

Bu kapsamda İstanbul Kara Dikimevi çalışanı kardeşlerimize ve işveren vekilimize yine aynı zamanda Ankara Hava Dikimevi çalışanı kardeşlerimize ve işveren vekilimize selam, saygı ve muhabbetimizi sunuyoruz.

Diğer taraftan Sendikamızı ve işveren vekillerimizi arayarak deprem bölgesinde görev almak için çırpınan bütün üyelerimizi sevgi ve saygı ile kucaklıyoruz.

Malumunuz olduğu üzere her zaman olduğu gibi depremde de en ön safta Milli Savunma İşyerleri olmaktadır. Milli Savunma İşyerlerinde verilen işleri layıkıyla hızlı bir şekilde yapan bizler depremde zarar gören vatandaşlarımızın en kısa zamanda yanında olmanın huzuru içindeyiz. 

Bu kapsamda gerek Genel Merkezimizi arayarak gerekse şube, bölge ve il temsilciliklerimiz aracılığıyla afet bölgesine gitmek isteyen kardeşlerimizin talepleri doğrultusunda Bakanlıklarımız ile görüşülmüş olup üyelerimiz arasında AFAD tarafından daha önce akredite edilen üyelerimizin deprem bölgesine intikali başlamıştır.

Ayrıca bulunduğumuz iş kolu sebebi ile kendi işyerlerimizde yaptığımız işlerin (gemi, uçak, helikopter vb…) araçların bölgede kullanıldığı göz önüne alındığında bizler kendi işlerimizi yaparak aslında deprem bölgesine en iyi yardımı yapmış olmaktayız. 

Milli Savunma İşçileri olarak en stratejik işlere imza atan siz değerli üyelerimiz,  en zor dönemlerdeki varlığınızla bu ülkeye ve millete güç vermenin haklı gururunu yaşatıyorsunuz. Saygılarımızla ….

                                                  Türk Harb-İş Sendikası

                                             Genel Merkez Yönetim Kurulu