ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

22 Nisan 2022

Birlik ve bütünlüğümüz ile milli hâkimiyet ve istikbalimizin teminatı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 102. yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Açılışıyla emperyalist devletlere karşı yürütülen bağımsızlık mücadelesini tarihi bir zaferle taçlandırma yolunda umut ve cesaret veren TBMM, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması ve millet egemenliğini baki kılma noktasında üstlendiği rol ile istiklalimizin ve egemenliğimizin sembolü olmuştur.

İstiklal Savaşımızın Lideri Mustafa Kemal Atatürk, TBMM’ye ancak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin sahip çıkacağından hareket ederek Meclisimizin kuruluş yıldönümünü aydınlık yarınlarımızın güvencesi çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir.

TBMM’nin açılış gününün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı adıyla Türkiye Cumhuriyetimizin yanında barış ve kardeşlik mesajlarıyla tüm dünya çocuklarının bayramı olarak kutlanır hale gelmesi bizleri gururlandırmaktadır.

Böyle anlamlı günlerin, başta çocuklar olmak üzere tüm insanların savaş ve terörle katledilmediği, ucuz işgücü olarak kullanılmadığı, açlık ve yoksulluk nedeniyle ölmediği, istismara uğramadığı, bolluk, bereket ile barışın ve huzurun hakim olduğu bir dünyanın kurulmasına vesile olmasını diliyoruz.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, yüce milletimizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın tüm dünya çocuklarıyla birlikte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlarken, bizlere bu bayramı bahşeden Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.