TÜRKİYE CUMHURİYETİ TERÖRE VE DESTEKCİLERİNE ASLA BOYUN EĞMEZ

8 Ekim 2019

Güney sınır komşumuz Suriye’nin kuzeyinde güvenli bölge oluşturmak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Fırat’ın Doğusunda gerçekleştireceği askeri operasyonunu, Türkiye Cumhuriyeti bir bütünlük içinde desteklemektedir.

Bölgede yıllardır devam eden terör olayları nedeniyle yaşanan mağduriyetleri sona erdirmek için uluslararası hukuktan kaynaklanan haklar doğrultusunda PKK/PYD terör örgütünü temizleyerek bölgede barışı sağlamak için yeni bir operasyona hazırlanan Türkiye Cumhuriyeti, sadece terörle değil emperyalist güçlerin terör yanlısı politikalarına karşıda mücadele yürütmektedir.

Bu millet, son olarak ABD Başkanı Donald TRUMP’ın “Türkiye, benim büyük ve emsalsiz bilgeliğimle sınırları aşmak olarak değerlendirdiğim bir şey yaparsa, Türk ekonomisini yıkıp ve yok edeceğim (daha önce yaptım)” sözleriyle bölgede barışın tesisi için yıllardır mücadele yürüten Türkiye Cumhuriyeti’ne yönelik tehditkâr tutumu karşısında, birlik ve beraberlik içinde “Tehditlere boyun eğmeyiz” şeklinde kararlı bir duruş sergilemiştir.  

Milli savunma sanayimiz için emek veren, alın teri döken çalışanların örgütlü olduğu Türk Harb-İş Sendikamız da her zaman ve zeminde terörün ve destekçilerinin karşısında durmuş, durmaya devam edecektir. Bu noktada,  Sendikamız daha önce gerçekleştirilen Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı operasyonlarda olduğu gibi Fırat’ın Doğusuna yapılacak operasyonla ilgili de Türk Silahlı Kuvvetleri’nin yanında ve destekçisi olarak görev alacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu