TÜRK METAL SENDİKASI 17. OLAĞAN GENEL KURULU

1 Nisan 2023

Türk Metal Sendikası 17. Olağan Genel Kurulunu 1-2 Nisan 2023 tarihlerinde Anadolu Otelde gerçekleştiriyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN, TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, TİSK Genel Sekreteri Akansel KOÇ, Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN’ın da aralarında bulunduğu TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların Genel Başkanları başta olmak üzere çok sayıda davetlinin katılımıyla başlayan Genel Kurulun açılışını, Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Pevrul KAVLAK yaptı.

Programda Genel Kurula hitap eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BİLGİN, konuşmasına, geçmişten bu yana emek hareketiyle, yakın işbirliği içinde olduğunu, elinden gelen katkıyı sunmaya çalıştığını belirterek başladı. Ekonomik sıkıntıların, kaçınılmaz olarak, dar gelirlilerin, emekçilerin hayatını olumsuz etkilediğini belirten Bakan BİLGİN, “Ben öğrencilik yıllarımda, asgari ücretin vergi dışı bırakılması konusunu yazdığımı hatırlıyorum. Yıllar sonra, bunu gerçekleştirmek bana nasip oldu. Bunun mutluluğunu yaşıyorum. İşçi sendikalarının bir süredir gündeme getirdiği ve işverenlerin de destek verdiği, vergi adaleti konusunu da yakın zamanda çözeceğiz” dedi.

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY da Genel Kuruldaki konuşmasına, 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinden etkilenen şehirleri ve orada yaşayan insanları hatırlatarak başladı. Depremin meydana geldiği gün, TÜRK-İŞ bünyesinde bir kriz masası oluşturduklarını ve ertesi gün sabahından itibaren yardım ve destek faaliyetlerine başlandığını kaydeden ATALAY, “Sendika başkanları olarak defalarca bölgedeki illere gittik, gitmeye de devam ediyoruz. Şu anda insanlara katkı zamanı, şu anda oralardaki bebekleri üşütmeme zamanı, oralardaki insanları hiç yalnız bırakmama zamanı” diye konuştu.