TÜRK-İŞ’TEN SOKAK KAĞIT ATIK TOPLAYICILARINA İFTAR YEMEĞİ

10 Mayıs 2019

Türk-İŞ Konfederasyonu 9 Mayıs 2019 tarihinde Ankara’da Sokak Kağıt Atık Toplayıcılarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Programda, Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY, Türk-İş Yönetim Kurulu, aralarında Genel Başkanımız Bayram BOZAL’ında bulunduğu Konfederasyona bağlı Sendikaların yöneticileri yanında TESK Genel Başkanı Bendevi PALANDÖKEN, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan UYGUN da katıldı.

İftar programında konuşan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY, geçen yıl 200’e yakın kağıt toplayıcısı için aynı otelde iftar programı düzenlediklerini anımsatarak, iftarı bu yıl da düzenleyerek geleneksel hale getirmek istediklerini belirtti.

Kağıt toplayıcılarının yoksullukla mücadele ettiğini ve zor şartlarda çalıştığını dile getiren ATALAY, şunları söyledi:

“Ankara’da 15 binin üzerinde atık toplayıcısı var. Bunların 3 bini Kağıt Atık Toplayıcıları Derneğine üye. Türkiye’de 500 bin kişi atık toplayıcılığı yapıyor. Bu arkadaşlarımızın büyük bir sıkıntısı var. Sosyal güvenceden yoksunlar. Bu konuda biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Çünkü bu arkadaşlarımız bu ülkenin bir parçası.”

ATALAY, kıdem tazminatı tartışmalarına da değinerek, işçilerin kıdem tazminatlarına dokunulmamasını istediğini vurguladı.

“TÜRK-İŞ BİZİ GÖRÜNÜR HALE GETİRDİ”

Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep KARAMAN ise yaptığı konuşmada TÜRK-İŞ’in kendileri için geçen yıl verdiği iftardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, iftarın bu yıl da düzenlenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
TÜRK-İŞ Genel Başkanı ATALAY’a desteklerinden ötürü teşekkür eden KARAMAN, “TÜRK-İŞ bize sahip çıkarak bizi görünür hale getirdi, kağıt toplayıcılarıyla ilgili toplumsal duyarlılık yarattı, bu işi yapan binlerce kişiye itibar kazandırdı. Bundan dolayı TÜRK-İŞ yönetimine ve camiasına teşekkür ediyorum” dedi.