TÜRK-İŞ KRİZ MASASI TOPLANDI

7 Şubat 2023

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan ve 10 ilimizi doğrudan etkileyen 7,7’lik ve 7,6’lık deprem felaketlerinden etkilenenlere yapılacak acil yardımları görüşmek üzere Konfederasyon Yönetim Kurulu Üyeleri ve Genel Başkanımız Alaattin SOYDAN’ın da aralarında bulunduğu sendika başkanlarından oluşan TÜRK-İŞ Kriz Masası, Genel Başkan Ergün ATALAY başkanlığında 7 Şubat 2023 tarihinde toplandı.

Depremin yol açtığı hasarın giderilmesi ve bölgede yaşayan yurttaşlarımızın acil ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde temini açısından, TÜRK-İŞ bölge ve il temsilcilerinin koordinasyonunda Kriz Masası oluşturulmuştu. TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR, depremin ilk saatlerinde bölgeye hareket ederek TÜRK-İŞ Bölge ve İl Temsilcileri ile bir araya geldi. Genel Mali Sekreter Ramazan AĞAR koordinasyonunda bölgede bulunan heyet, deprem bölgesinin acil ihtiyaçlarını içeren bir rapor oluşturdu.

Bu rapor doğrultusunda TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün ATALAY başkanlığında toplanan Kriz Masası, deprem bölgesine gönderilecek öncelikli ihtiyaçları belirledi. 

Deprem bölgesinin öncelikli ihtiyaçlarının başında barınma, ısınma ve gıda gereksinimi olduğu, toplanan yardımların da hızlı bir şekilde depremzedelere ulaşması gerektiğine vurgu yapılan toplantıda, Genel Başkanlarının görüşleri doğrultusunda toplanan yardımlar TÜRK-İŞ Kriz Masası koordinesinde bölgeye hareket ettirildi. Yardımlar, ihtiyaç sahiplerine en hızlı şekilde ulaştırılması için Kızılay, AFAD ve deprem bölgesindeki Valilikler ile işbirliği halinde gönderildi.