TÜRK-İŞ, ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI YAVAŞ’I AĞIRLADI

9 Temmuz 2019

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mahsur YAVAŞ, Türk-İş Yönetim Kurulu’nun 3 Temmuz 2019 Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi nedeniyle gerçekleştirdiği “Hayırlı olsun” ziyaretinin ardından Konfederasyona iadeyi ziyaret gerçekleştirdi.  

9 Temmuz 2019 tarihinde (bugün) gerçekleşen ziyarette YAVAŞ’ı konfederasyonda, Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY ve Yönetim Kurulu ile aralarında Genel Başkanımız Bayram BOZAL’ın da bulunduğu Türk-İş’e bağlı sendika başkanları ağırladı.

İlk resmi ziyaretini Türk-İş’e gerçekleştirdiğini belirten Mansur YAVAŞ Türkiye’nin en büyük Konfederasyonunu ziyaret etmekten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Türk-İş Genel Başkan Ergün Atalay ise, Başkan Yavaş’a göreve gelir gelmez personelin sendika seçme özgürlüğü konusunda yayımladığı genelge nedeniyle teşekkür etti. 

Görüşmede Genel Başkanımız BOZAL, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı YAVAŞ ile 1 Temmuz 2005 yılında kanunlaşan 5378 sayılı Engelliler Yasası’nın ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik ile ilgili bütün kamu kurumların 7 yıl içinde tüm düzenlemeleri gerçekleştirmesini zorunlu kılmasına rağmen bu sürenin sürekli uzatılması, kurumların da bu noktada gereken çalışmaları ötelemesi nedeniyle engellilerin yaşadığı mağduriyetleri paylaştı.

Türk Harb-İş Sendikası bağlısı işyerlerinde çalışan 530 engeli üyemizin 122’sinin Ankara da bulunduğunu dile getiren BOZAL, mesailerine gitme başta olmak üzere ulaşılabilirlik ve erişilebilirlik noktasında yaşadıkları mağduriyetlerinin son bulması için engelli üyelerimizin Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin Engelliler Yasası’nın gerekli kıldığı tüm çalışmaları tamamlamasını beklediklerini dile getirdi.