Türk Harb-İş’ten Şeker-İş’e destek

23 Aralık 2011

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez yöneticileri ile Ankara şubeleri yöneticileri Şeker-İş Sendikasını ziyaret ederek, özelleştirme mücadelesi veren şeker işçilerine destek verdi.

 

Türk Harb-İş Genel Başkanı Bayram Bozal, zarar ediyor gerekçesiyle şeker sektöründe yapılacak özelleştirmenin kabul edilemez olduğunu belirtirken, bunun siyasi bir karar olduğunu söyledi. Şeker işçisinin yanında olduklarını dile getiren Bozal, “Özelleştirme çalışmaları tüm iş kollarında sürmektedir. Bu durum bizim iş kolumuzda memurlaştırma, uzmanlaştırma ve taşeronlaşma şeklinde kendini göstermektedir” dedi. Bayram Bozal, Türk-İş Konfederasyonunun özelleştirmeye karşı direnişleri daha etkin bir şekilde sahiplenmesi gerektiğini de vurguladı.

 

Şeker- İş Genel Başkanı İsa Gök ise Türk Harb-İş yöneticilerini sendikasında görmekten mutluluk duyduğunu belirtirken, bir dönem kendisinin de Harb-İş üyesi olduğunu söyledi. Şekerde yapılan özelleştirmelere karşı direnişlerinin 2004 yılından bu yana devam ettiğini hatırlatan Gök, “Toplanıp geldiniz bizi motive ettiniz” dedi. Şeker İş Genel Başkanı Gök, özelleştirilen şeker fabrikaları ile ilgili hukuki mücadelelerinin sürdüğünü belirtirken, Türkiye için çok önem arz eden şekerin tamamen özel sektörün eline bırakılmaması için siyasi iktidar temsilcileriyle de görüşmelerin sürdüğünü hatırlattı.