TÜRK HARB-İŞ ÜYELERİ BARIŞ PINARI HAREKÂTI İÇİN GÖREVE HAZIR

9 Ekim 2019

Güney sınırımızda uzun yıllardır devam eden terör olaylarını sona erdirmek, oluşturulmak istenen terör koridorunu ortadan kaldırmak, bölgede barışın ve huzurun tesisi için T.C. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın talimatıyla 9 Ekim 2019 (Bugün) saat 16.00’da Türk Silahlı Kuvvetleri Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmıştır.

Ülkemizde ve bölgemizde kaos oluşturarak kirli emellerini gerçekleştirmek isteyen şer odakları ve onların uzantıları DEAŞ-PKK/KCK/PYD-YPG terör örgütlerini temizleyerek bölgede barışı sağlamak amacıyla uluslararası hukuktan kaynaklanan haklar kullanılarak başlatılan Barış Pınarı Harekatı’na Türk Harb-İş Sendikası Camiası olarak tüm desteğimizi vermeye hazırız.  

Türk Silahlı Kuvvetlerimizin daha önce bölgede gerçekleştirdiği Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekâtlarında Ordumuza destek veren askeri işyerlerinde görev yapan bizler, Barış Pınarı Harekâtı’nda da operasyon bölgesinde verilecek her türlü göreve öncelikle ve gönüllü olarak hazır olduğumuzu belirtiyoruz.

Dün olduğu gibi bugün de Türkiye Cumhuriyetini ilelebet ayakta tutacak yegâne gücümüz, vatanı için canını verecek 82 milyon ülke evladının yüreğinden yükselen milli şuurumuzdur. Bu şuurla gece gündüz demeden ülkesi için alın teri döken Türk Harb-İş Sendikası üyesi bizlerin de yürekleri, bugün tüm Türkiye ile birlikte Suriye’de vatanımıza kasteden hainlerin peşinde olan Türk Silahlı Kuvvetlerimiz için atmaktadır.

Allah Türk Silahlı Kuvvetlerimizi muzaffer kılsın.

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu