TMO’DA YETKİ BELGESİNİ ALDIK

13 Mayıs 2015
Sendikamızın özel güvenlikte çoğunluğu sağladığı, HAS ÖZEL GÜV. EĞT. ALR. CİH. VE SİS. TİC. LTD. ŞTİ. – ULUSOY ÖZEL GÜV. HİZ. LTD. ŞTİ. İŞ ORTAKLIĞI’nın Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü işletmesine ait işyerleri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yaptığı müracaat üzerine çoğunluğu sağladığımız Bakanlık tarafından tespit edilerek Sendikamıza Toplu İş Sözleşmesi yapabilmek için yetki belgesi verildi.
Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Türk Harb-İş Sendikası’nın çok kısa bir süre önce örgütlenme faaliyetlerine başladığı Özel Güvenlik Sektöründeki örgütlenme sürecinde büyük ilerleme kaydettiğini söyledi. BOZAL, “Türkiye’nin dört bir yanında, neredeyse her ilde ve taşrada şubeleri bulunan Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü işyerlerinde çalışan Özel Güvenlik Görevlisi arkadaşlarımızı,  doğu batı demeden bütün işyerlerini gezerek teşkilatlanma çalışmalarımızı, bu uzun ve zorlu maratonu tamamlamış ve Bakanlıktan Toplu İş Sözleşmesi yapabilmek için yetki belgesini almış bulunmaktayız” dedi.
Güvenlik sektöründe çok ciddi sıkıntılar olduğunu hatırlatan Genel Başkanımız BOZAL, “Sorunları çözmede özel güvenlik personeli tek başına çalışarak asla başarılı olamaz. Doğru bir örgütlenme ve politika ile başarının yolu açılabilir. Büyük işler, işi ehline vermek suretiyle, ancak müşterek mesai ile gerçekleşir. Maddi ve manevi kuvvetlerimizi, zekâ ve maharetlerimizi birleştirip, paylaşarak büyümek, katılımla ilerlemek, birlikte başarmak ve birlikte değer yaratmak içinHAS ÖZEL GÜV. EĞT. ALR. CİH. VE SİS. TİC. LTD. ŞTİ. – ULUSOY ÖZEL GÜV. HİZ. LTD. ŞTİ. İŞ ORTAKLIĞI nda görevli tüm özel güvenlik personelini; yeterli tarihsel, kültürel, hukuksal ve ekonomik yapıya sahip,  kurumsal kimliği ile yeterli bilgi ve becerisi bulunan, çalışma hayatınızı iyileştirebilme adına en iyi temsil edebilme gücü olan Sendikamızı tercih ettiğini için tebrik ediyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu
Toprak Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nde görevli olup, henüz sendikamıza üyelik işlemlerini gerçekleştirmeyen özel güvenlik çalışanlarını da Sendikamıza üye olmaya davet eden BOZAL, “Sendikamızla bir an önce iletişime geçmeleri ve e-Devlet üzerinden sendikamıza üyelik işlemlerini gerçekleştirmeleri, imzalanacak olan toplu iş sözleşmesinden yararlanmaları açısından çok önemlidir. Beraber çıktığımız bu yolun “Doğru örgütlenme, teknik ve metodik çalışma ile amaçlarına uygun strateji ve hedef belirleyip” sorunlarını çözeceğimize inanan tüm özel güvenlik görevlisi arkadaşlarıma ve Sendikamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.