Terörü Lanetliyoruz

20 Mart 2014
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi, Niğde’de güvenlik güçlerine yapılan hain terör saldırısını kınayan açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
Terör, insanlık dışı ve alçakça yüzünü 20 Mart 2014 tarihinde (bugün) Niğde Ulukışla Adana Otoyolunda 1 asker, 1 polis olmak üzere 3 kişinin hayatını söndürerek bir kez daha kendini gösterdi.
Niğde’deki hain saldırıda polis ve askerlerimiz şehit olurken, ikisi ağır olmak üzere 4 askerin yaralanması ülkemizi bir kez daha terörün çirkin yüzü ile karşı karşıya bırakmıştır.
Ülkede kaos oluşturma, milli birliğimizi ve toplumsal huzuru bozma amaçlı hain terör saldırıları, millet olarak terörle mücadele kararlılığımızı daha da perçinlemektedir. Hain terör örgütü bilmelidir ki; bu saldırılar ile amaçladığı alçakça hedeflere asla ulaşamayacaktır.
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, terörü bir kez daha lanetliyor, ülke savunması için kutsal görevlerini yaparken şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Tüm milletimizin başı sağolsun.