TERÖRİSTLERİN SONU, CEHENNEM ÇUKURU

23 Ağustos 2012
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, artan terör olayları nedeniyle bir basın açıklaması yaptı. Yapılan açıklamada şu görüşlere yerverildi:
Terör, insanlık dışı ve alçakça yüzünü bayram günü minicik hayatları söndürerek bir kez daha sergiledi. Acılarla yoğrulmuş bir milletin evlatları olarak, hain saldırılarda kaybettiğimiz sivil vatandaşlarımız ve askerlerimizin acısıyla yüreğimiz bir kez daha dağlandı. 30 yıllık terörle mücadele tecrübemiz içinde verdiğimiz binlerce şehitten her birinin acısını ayrı ayrı yaşadık. Yaşadığımız her acı bize teröre karşı dirayetli olmayı, terörle tavizsiz şekilde mücadelenin önemini öğretti.
Bölgesel istikrarsızlığı fırsat bilerek, Türkiye düşmanı dış uzantıların desteğiyle hain saldırılar gerçekleştiren terör örgütünün alçakça eylemlerine bu millet asla boyun eğmeyecektir. Tarihten gelen vakarı, şehadet mertebesine gerektiğinde gururla uğurladığı askerleri ile terör örgütünün ve uzantılarının kökünü kazımasını bilecektir.
Son olarak Şemdinli’de 5 askerimiz, er veya geç cehennem çukurlarına göndereceğimiz hainlerin kalleşçe saldırısı sonucu şehit oldu. Tıpkı Gaziantep’te bayramın birlik ve huzur iklimini bozan hain saldırıda şehit olan 9 vatandaşımız gibi. Tıpkı terörle kol kola gezmekten çekinmeyen insanları korumakla görevli iken şarampole yuvarlanan araçtan göğe yükselen 10 şehidimiz gibi.
Bu millet vakarına yakışır şekilde şehitlerine ağlamasını bildiği gibi, milli birlik ve kardeşliğimize kast eden bu hain eylemleri karşısında metanetini ve sağduyusunu korumasını da bilecektir.
“Cehennem olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz,
Bu yol ki Hak yoludur, dönme bilmeyiz yürürüz”
diyerek Türk milletinin birlik ruhuna işaret eden Vatan Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un şu dizeleri hainlere verilecek en güzel cevap olacaktır:
Düşer mi tek taşı sandın harim-i namusun,
Meğer ki harbe giden son nefer şehit olsun.
Şu karşımızdaki mahşer kudursa, çıldırsa,
Denizler ordu, bulutlar donanma yağdırsa,
Bu altımızdaki yerden bütün yanardağlar
Taşıp da kaplasa afakı bir kızıl sarsar,
Değil mi cephemizin sinesinde iman bir;
Sevinme bir, acı bir, gaye aynı, vicdan bir;
Değil mi ortada bir sine çarpıyor, yılmaz,
Cihan yıkılsa emin ol bu cephe sarsılmaz.
 
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, Vatan Şairimize ilham olan milli birliğimiz karşısında terör örgütü ve uzantılarının er geç yok olacağına inancımızı bir kez daha vurguluyor, şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyoruz.