TERÖRİST SALDIRILARI LANETLİYORUZ

13 Mayıs 2013
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi, Reyhanlı’daki hain terör olayını kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
Terör, insanlık dışı ve alçakça yüzünü Hatay’ın Reyhanlı İlçesinde 11 Mayıs 2013 tarihinde 46 kişinin hayatını söndürerek bir kez daha gösterdi. Bomba yüklü iki aracın patlaması sonucu gerçekleşen olayda 100’ün üzerinde vatandaşımız da yaralandı. Bu hain terör saldırısı ile ülkemiz bir kez daha terörün çirkin yüzü ile karşılaşmıştır.
Acılarla yoğrulmuş bir milletin evlatları olarak, hain saldırılarda kaybettiğimiz vatandaşlarımızın acısıyla yüreğimiz bir kez daha dağlandı. 30 yıllık terörle mücadele tecrübemiz içinde verdiğimiz binlerce şehitten her birinin acısını ayrı ayrı yaşadık. Yaşadığımız her acı bize teröre karşı dirayetli olmayı, terörle tavizsiz şekilde mücadelenin önemini öğretti. Tüm dünya bilsin ki; hain saldırılar gerçekleştiren terör örgütlerinin alçakça eylemlerine bu millet asla boyun eğmeyecektir.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu olarak, milli birliğimizin karşısındaki terör örgütü ve uzantılarının er geç yok olacağına inancımızı vurgularken, Reyhanlı’da gerçekleşen terörist saldırıyı lanetliyoruz. Saldırıda hayatını kaybeden masum vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilerken, hain terör eylemleri karşısında metanetini ve sağduyusunu her daim korumayı bilen yüce milletimizin başı sağolsun diyoruz.