TERÖR OLAYLARINI LANETLİYORUZ

7 Eylül 2015

Türk Harb-İş Sendikası Merkez Yönetimi, hain terör olaylarını kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

Ülkemizde artan terör olayları insanlık dışı ve alçakça yüzünü son olarak Hakkari Dağlıca ’da gösterdi. Dağlıca’da, 6 Eylül 2015 tarihinde gerçekleşen terör saldırısında çok sayıda şehit ve yaralımızın olması yüreklerimizi bir kez daha dağladı. Birlikte mesai yaptığımız şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve milletimize başsağlığı dilerken, yaralı askerlerimize de acil şifalar diliyoruz.

Milletimizin, birik ve bütünlüğümüne kasteden hain terör örgütünün bu saldırılarını lanetliyoruz.  Ülkemiz terörle mücadele verdiği sürede binlerce şehitten her birinin acısını ayrı ayrı yaşadı ve yaşıyor. Yaşadığımız her acı bize teröre karşı dirayetli olmayı, terörle tavizsiz şekilde mücadelenin önemini öğretti. Tüm dünya bilsin ki; hain saldırılar gerçekleştiren terör örgütlerinin alçakça eylemlerine bu millet asla boyun eğmedi, eğmeyecektir. Milli birliğimizin karşısındaki terör örgütü ve uzantıları er ve geç yok edilecektir.

Türk Harb-İş Sendikası Merkez Yönetim Kurulu olarak, bir kez daha terörist saldırıları lanetliyor, ülke savunması için kutsal görevlerini yaparken hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar diliyoruz. Tüm milletimizin başı sağ olsun.