TBMM’NİN AÇILIŞININ 99. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

22 Nisan 2019

Milletimizin birliği, bütünlüğü ve millet iradesini temsil eden en üst makam olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 99’ıncı yıldönümünü kutluyoruz.

          İstiklal mücadelemizde canını ortaya koyan milletimize umut, cesaret ve güç veren TBMM,  milli mücadelenin sevk ve idaresinin yürütmesi ve sonrasında Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması noktasında tarihi rol üstlenmiştir.

          Kurtuluş Mücadelemizin Önderi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak ve bağımsızlık bilincini her daim diri tutmak için TBMM’ye ancak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin sahip çıkacağına inancıyla TBMM’nin kuruluş yıldönümünü olan 23 Nisan gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak geleceğin teminatı çocuklara armağan etmiştir.

          Çocukluktan itibaren bu bilinçle yetişen milletimiz, Türkiye Cumhuriyetini ve milli iradeyi temsil eden en üst makam TBMM’ye canı pahasına sahip çıkmaktadır.

          Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, TBMM’nin açılışının 99. yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın dört bir yanında bir karış toprağı vermemek adına göğsünü siper eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ederken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

 

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu