TBMM’NİN AÇILIŞININ 98. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

22 Nisan 2018

Milletimizin birliği, bütünlüğü ve millet iradesini temsil eden en üst makam olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 98’ıncı yıldönümünü kutluyoruz.

İstiklal mücadelemizi eşsiz bir zaferle taçlandırmak için canını ortaya koyan milletimize umut, cesaret ve güç veren TBMM, milli mücadelenin sevk ve idaresinin yürütmesi ve sonrasında Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması noktasında tarihi rol üstlenmiştir.

Kurtuluş Mücadelemizin Önderi Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatmak ve bağımsızlık bilincini her daim diri tutmak için TBMM’ye ancak fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesillerin sahip çıkacağına inancıyla TBMM’nin kuruluş yıldönümünü olan 23 Nisan gününü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak geleceğin teminatı çocuklara armağan etmiştir.

Çocukluktan itibaren bu bilinçle yetişen milletimiz, Türkiye Cumhuriyetini ve milli iradeyi temsil eden en üst makam TBMM’ye canı pahasına sahip çıkmaktadır.

Büyük Önder Atatürk’ün çizdiği yolda özgürlük ve bağımsızlığı şiar edinmiş bu millet,  15 Temmuz alçak darbe girişimine karşı verdiği mücadele ile güney sınırımızda tehlike oluşturan teröristleri yok etmek için yapılan Fırat Kalkanı Harekâtı ve Zeytin Dalı Harekâtıyla milli egemenliğe gölge düşürmek isteyen hainlerin oyununu bozmuştur. Bundan sonra da benzeri alçak oyunları sahnelemek isteyenlere asla izin vermeyecektir.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, TBMM’nin açılışının 98. yıldönümünde, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanın dört bir yanında bir karış toprağı vermemek adına göğsünü siper eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle yad ederken, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.