T.C. CUMHURBAŞKANLIĞI SAVUNMA SANAYİİ BAŞKANLIĞI TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

15 Ekim 2021

T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığında çalışan üyelerimiz adına yürütülen Toplu İş Sözleşmesi görüşmeleri anlaşma ile sonuçlandı.

Tarihinde ilk defa yapılan ve 146 üyemizi kapsayan Toplu İş Sözleşmesi, 14 Ekim 2021 tarihinde T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığında gerçekleştirilen törenle imza altına alındı.

Üyelerimiz; gerek alt işveren işçisi iken gerekse de 696 sayılı kanun hükmünde kararname ile kadroya geçtikten sonra alamadıkları birçok hakları bu Toplu İş Sözleşmesi ile elde etmiştir. Bu kazanımlar neticesinde sözleşmenin yürürlük süresi içinde üyelerimizin aylık gelirleri, refah seviyesine yakışır bir seviyeye çıkarılmıştır.

İmza törenine, Sendikamız adına Genel Başkan Yardımcımız Hasan KARACA, Güvenlik Merkez Şube Başkanımız Mustafa DERE, Şube İdari Sekreterimiz Erhan İZCİ, TİS ve Teşkilat Müdürümüz Fatih SARITAŞOĞLU, TİS Uzmanımız Av. Gözde TAN, Savunma Sanayii Başkanlığı’nı temsilen Personel ve Eğitim Daire Başkan Vekili Ali ARSLAN, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Muhsin Tamer ÖZDEMİR ve Personel Daire Başkanlığı Atama ve Özlük Şube Müdürü Yusuf Rıza UZUNPOSTALCI katıldı.