ŞUBELERİMİZDEN ÖZELLEŞTİRME KARARINI PROTESTO

25 Aralık 2018

Sakarya 1’nci Ana Bakım Fabrikası ile ilgili özelleştirme kararının iptali için Sendikamızın başlattığı eylemlilik süreci çerçevesinde 24 Aralık 2018 şubelerimiz bağlısı işyerlerimizde protestolar yapıldı.

Üyelerimiz, işyerlerinde öğle yemeği yemeyerek, çatal, kaşık ve alkış sesleriyle özelleştirme kararını kabul etmeyeceklerini gösterdiler.

Bu arada Kocaeli Şube bağlısı Gölcük Tersanesi’nde çalışan üyelerimiz öğle arası Anıtpark’ta toplanarak, 1’inci Ana Bakım Fabrikası’nın özelleştirilmesini protesto ettiler. Kocaeli Şube Başkanımız Turhan YILDIZ, yaptığı açıklamada askeri fabrikaların milli servet olduğunu belirterek,“1’inci Ana Bakım Fabrikası’nın özelleştirmesine asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Ayrıca Kocaeli Şube bağlısı işyerlerinde çalışan üyelerimiz ile İstanbul Şube bağlısı işyerlerinde çalışan üyelerimiz, Sakarya’da yapılan eyleme destek amacıyla işyerlerinden ücretsiz izin alarak 24 Aralık 2018 tarihi akşamında Sakarya Gar Meydanı’nda hazır bulundular.

Kayseri Şube kurulları ve şube delegeleri ile üyelerimiz ise 1’inci Ana Bakım Fabrikası’nın özelleştirme kararı çıkmasının ardından şube binasına gelerek, özelleştirme kararına karşı tek vücut olmaya hazır olduklarını dile getirdiler.