SONSUZ MİNNET VE SAYGIYLA…

9 Kasım 2022

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 84. yılında saygı, minnet ve şükranla anıyoruz.

100.yılına girmek üzere olan Türkiye Cumhuriyetimiz, O’nun ve silah arkadaşlarının yaktığı bağımsızlık meşalesinin ışığında asırlık bir çınara dönüştü.

Emperyalizme karşı direnebilmenin yegâne yolunun milli irade olduğunu gösteren Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalmasının milli iradenin hâkimiyetiyle mümkün olacağını bildirmiş ve bu ülküyü korumayı gelecek nesillere miras bırakmıştır.

Bugün de emperyalist politikaların, milli kimliği yok etme çabalarına, darbelerle, terörle, ekonomik saldırılarla bağımsız Cumhuriyetimizi ve milli iradeyi, esir alma gayretlerine şahit olurken, Gazi Mustafa Kemal’in tarihi mirasının kıymetini daha iyi anlıyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti’ni Türk milletine emanet eden Atatürk’ün, bu emanetini korumak ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak bizlere düşen en büyük görevdir.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi olarak, ebediyete yolculuğunun 84’üncü yıldönümünde Büyük Önder Atatürk’ü, onun şahsında silah arkadaşlarını ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını, bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.