SINIRDA HUDUT KARTALLARI, FABRİKA VE TERSANELERDE BİZ VARIZ!

15 Ocak 2024

Milli Savunma ve İçişleri Bakanlığı’nda görevli üyelerimizin hakkını alabilmek için başlattığımız, eylemsellik sürecimizin ikinci basamağı olan işten geç çıkma eylemimizi Türk Harb-İş Sendikamıza yakışır bir şekilde gerçekleştirdik.

Teşkilatlı olduğumuz iş yerlerimizde görevli üyelerimiz, ülke olarak geçtiğimiz hassas süreci göz önüne alarak, bu kutsal topraklar uğruna şehit düşen kahraman askerlerimiz için bir dakikalık saygı duruşunda bulundu ve sonrasında İstiklal Marşımızı hep bir ağızdan okudu. Daha sonra bir süre iş yerlerinde bekleyen üyelerimiz, sorunsuz bir şekilde eylemimizi noktaladı.

Genel Başkanımız Alaattin Soydan’ın da her zaman belirttiği gibi; “Bizim derdimiz üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil.” Bu anlayışla eylem kararlarını bir bir hayata geçirerek, devletimizin ve milletimizin kutsallarına halel getirmeden yolunda yürüyen Sendikamız, devletimizin ve milletimizin geleceğini her şeyin üzerinde tutarak, haklı davasında hakkını alabilmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

53 yıldır hak ve emek mücadelesi veren Türk Harb-İş Sendikası olarak bizler, üstüne basa basa belirtmek isteriz ki, vatanımız ve milletimiz için gece gündüz çalışan, ülkemizin büyümesi için emek harcayan ve her zorluğu gönlündeki vatan aşkıyla aşmaya çalışan Savunma Sanayi işçisine hak ettiği ücreti verin!

Bu vesile ile bir kez daha, vatanımız için şehit düşen kahraman askerlerimize Allah’tan rahmet, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyoruz.

Kahramanlarımızın ruhları şad olsun!

Türk Harb-İş Sendikası
Genel Merkez Yönetim Kurulu