SİLAHLI KUVVETLER İŞÇİLERİ VAKFI 14. OLAĞAN GENEL KURULU

13 Mayıs 2015

Silahlı Kuvvetler İşçileri Öğrenim ve Dinlenme Vakfı 14’üncü Olağan Genel Kurulu, 11 Mayıs 2015 tarihinde Sendikamızın Kenan DURUKAN Konferans Salonu’nda yapıldı. Yeni Vakıf Yönetimi’nin belirlendiği Genel Kurul’da, Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı aynı zamanda Vakıf Başkanı Bayram BOZAL, Divan Başkanlığını, Divan Başkan Yardımcılığını Genel Başkan Yardımcısı Yüksel İLBEYLİ, Katip üyeliklerini ise Ankara Şube Başkanı Alaattin SOYDAN ve Ankara 1 No’lu Şube Başkanı Bekir TARHAN’ın yürüttü.
Genel Kurulu hitabeden Genel Başkan Bayram BOZAL,  konuşmasına Sendikanın ve Vakfın köklü kurumlar haline gelmesinde emeği, alın teri olup hayatını kaybeden Türk Harb-İş eski Genel Başkanı Kenan DURUKAN başta olmak üzeri tüm yöneticileri rahmetle anarak başladı. BOZAL, vakıfların önemine değinerek, şunları söyledi:
“Vakıflar, tarih boyunca süregelmiş yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kurumsallaşmış halidir. Vakıf Genel Kurulumuzun, Vakıflar Haftası’nın içinde bulunduğu günde toplanmasının ayrı bir anlam ifade ettiğine inanıyorum.
Bu noktada Silahlı Kuvvetler İşçileri Öğrenim ve Dinlenme Vakfı’nın, kuruluş amacına uygun olarak, üyelerimize ve çocuklarına yönelik daha fazla hizmetler üretmesi için elbirliği içinde hareket etmemiz gerekiyor.  
Yönetim olarak Vakfımızın Genel Kurulunda, üzerimize düşen sorumluluğun farkında olduğumuzu belirterek, Vakfımızı kuran insanların huzurunda Türk Harb-İş Sendikası’nın geleceği adına bu yapıyı geliştirmek ve büyütmek için ciddi gayret göstereceğimizi bilmenizi istiyorum. Bizim iyi niyetimiz ve gayretimizin, sizlerin desteği ile başarıya ulaşacağına inancımız tamdır. Vakfımıza ait olan sosyal tesislerimizi, üyelerimizin değişen ihtiyaçlarına uygun olarak geliştirmek için gayret gösteriyoruz. Vakfımızın kuruluş amacını tanımlayan sosyal, eğitsel ve kültürel faaliyetleri tüm üyelerimiz için ulaşılabilir hale getirmek için çabalıyoruz. Yönetim Kurulu olarak, gerek sendikamızı, gerekse vakfımızı üyelerimizin takdirini kazanacak hizmetler üreten kurumlar haline dönüştürmek için var gücümüzle çalıştık, çalışacağız.”
Genel Başkan BOZAL’ın konuşmasının ardından Genel Mali Sekreterimiz ve Vakıf Genel Sekreteri Yavuz KOÇAK, mali raporu ve Kocaeli Şube Başkanı ve Vakıf Denetim Kurulu Başkanı Turhan YILDIZ’ın denetim kurulu raporlarını okumasının ardından vakıf kurucu üyeleri başta olmak üzere söz alan delegeler dinlendi. Genel kurul sonunda yapılan oylama ile yeni yönetim şu şekilde belirlendi: 
Yönetim Kurulu: Bayram BOZAL, Yavuz KOÇAK, Yüksel İLBEYLİ, Haldun KURUBACAK, Emin GÖDEK
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler: Alaattin SOYDAN, Bekir TARHAN,  Özgür ÖZSOY, Yaşar YAVUZ, Sefa YILMAZ 
Denetim Kurulu: Turhan YILDIZ, Şenol YILMAZ, Mustafa ŞENER  
Denetim Kurulu Yedek Üyeler: Osman ACET, Hakan ÇARDAK, Mustafa AYVAZ