SENDİKAMIZDAN ÇANAKKALE ZAFERİNİN 100. YIL ETKİNLİĞİ

18 Mart 2015
Sendikamız Büyük Zaferi’nin 100. Yılında Çanakkale Ruhunu yaşatmak için halka Çanakkale’de yokluk içinde savaşan askerlerin yediği yağlı buğday çorbası, hoşaf ve ekmek ikram etti.
 
Genel Merkezimiz önünde gerçekleştirilen etkinliğe, Genel Merkez Yönetimi ve Ankara’daki Şube Yöneticilerimiz yanında Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY ve Türk-İş Genel Mali Sekreteri Ramazan AĞAR da katıldı.
Ankara Şube Mali Sekreterimiz Ökkeş ERDEM’in Çanakkale’de şehit düşen askerlerimiz için yaptığı dua ile başlayan etkinlikte konuşan Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Çanakkale Zaferi’nin hürriyete aşık bir millet tarafından yazılmış, bütün esir milletlere umut ve cesaret veren insanlık ve özgürlük destanı olduğunu belirterek, “Bugün burada yüzyıl önce, acının, hasretin, umudun, şefkatin en destansı örneklerinin yaşandığı Çanakkale Zaferinin ruhunu yaşatabilmek, dedelerimizin yokluk içinde kazandıkları büyük zaferi bir nebze hissettirmek gayesiyle Çanakkale şehitlerimizin yemeği olan yağlı buğday çorbası ve üzün hoşafı ile ekmeği sizlerle paylaşmak istedik” diye konuştu.
Türk-İş Genel Başkanı Ergün ATALAY ise yaptığı konuşmada Çanakkale Zaferinin, inanç ve kararlılığın yarattığı eşine az rastlanır bir kahramanlık destanı olduğunu belirterek, “En zor koşullar içinde bir milletin yeniden doğuşu, şahlanışıdır. Çanakkale zaferi bitti denilen bir milletin kendisini dünyaya bir kere daha ispat ettiği bir zaferdir” dedi.
Çanakkale Zaferinin 100. Yılını idrak ederken o ruhun ve inancın gücü ile geleceğe güvenle baktığımızı dile getiren ATALAY, şunları söyledi:
“Millet olarak geleceğe güvenle bakabilmemizin devam etmesi için Çanakkale ruhunu yaşatmamız, gelecek nesillere bu bilinci aşılamamız gerekiyor. Bu nedenle özellikle çocuklarımızın Çanakkale zaferinin nasıl kazanıldığını, Türk Milletinin bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen dünyanın en güçlü orduları karşısında nasıl bir zafer elde ettiğini bilmesi gerekmektedir. Herkes Çanakkale Zaferini okumalı, öğrenmelidir. Cennet vatanımızın değeri o zaman daha iyi anlaşılacaktır. Türk Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu üyelerine Çanakkale Zaferi’nin 100. Yılında böyle anlamlı bir program düzenlemelerinden dolayı TÜRK-İŞ topluluğu adına teşekkür ediyorum. Başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Çanakkale savaşlarının şehit ve gazi kahraman askerlerini rahmetle, minnetle anıyor, o büyük asker Mehmetçiğin asil kimliği önünde saygı ile eğiliyoruz.”
Konuşmaların ardından Türk-İş Genel Ergün ATALAY, Genel Merkez Yöneticilerimiz ile birlikte halka Çanakkale Zaferinde askerlerimizin yediği yağlı buğday çorbası, üzüm hoşafı ve ekmek dağıttı.