Sendikamızdan ANT İşyerleri Temsilciler Toplantısı

22 Ocak 2012

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, Milli Savunma Bakanlığı Akaryakıt İkmal ve NATO Pol Tesisleri İşletme Başkanlığı’na ait işyerlerinden gelen sendika temsilcileri ile Sendika Genel Merkezinde bir araya geldi.

19 Ocak 2012 tarihinde gerçekleştirilen toplantıya Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanı Bayram Bozal, Genel Başkan Yardımcısı Yüksel İlbeyli, Genel Sekreter Haldun Kurubacak, Genel Mali Sekreter Yavuz Koçak ve Genel Eğitim Sekreteri Hamza Akyüz ile Türkiye genelindeki ANT işyerlerinden gelen temsilciler katıldılar. Toplantıda, ANT işyerlerinde çalışma koşullarından ve toplu sözleşmeden kaynaklanan sorunlar değerlendirildi. Toplantıda konuşan Genel Başkan Bayram Bozal, ANT işyerlerinde çalışan üyelerimizin önemli sorunları olduğunu belirterek, “Biz göreve geldikten sonra ANT işyerlerimizde yaşanan sorunlarla ilgili bir çalışma başlattık. Bugün gerçekleştirdiğimiz toplantı bu çalışmaların devamı niteliğindedir. Mevcut sorunların çözümü noktasında doğru adımlar atacağız ve toplu sözleşme masasında haklarımızı arayacağız” şeklinde konuştu.

Genel Başkanın konuşmasının ardından, çeşitli illerden gelen ANT işyeri temsilcileri söz alarak ANT çalışanlarının sorunları ile ilgili görüş ve önerilerini açıkladılar.
Toplantı sonunda temsilcilere teşekkür eden Genel Başkan Bayram Bozal, ANT işyerlerinde çalışan üyelerimizin çalışma şartları ve ekonomik hakları konusundaki sorunları çözmek için beraber çalışacağız” dedi.