SENDİKAMIZ 51 YAŞINDA

18 Temmuz 2021

Türk Harb-İş Sendikamız 51 yıldır, milli savunma sanayimizin gelişmesinde önemli bir yere sahip üyesiyle Türkiye Cumhuriyetinin geleceği için çalışmanın, üretmenin haklı gururunu yaşıyor.

Savunma alanında hava sanayi işçileri, deniz fabrikaları işçileri, askeri işyerleri işçileri, askeri ağır bakım fabrikası işçileri, istihkâm motorlu iş makinaları işçileri, milli müdafaa vekâleti işçileri, istihkâm ana tamir fabrikası iş makinaları işçileri, yabancı askeri işyerleri işçileri ve son olarak da özel güvenlik çalışanlarını çatısı altında buluşturan Türk Harb-İş, kurulduğu 20 Temmuz 1970 tarihinden bu yana milli savunma sanayi ve çalışma hayatı başta olmak üzere ülkesinin ve milletinin aydınlık yarınları için mücadele vermektedir.

Yarım asrı aşan sürede özelde üyeleri genelde ise tüm emekçilerin hak ve çıkarlarını korumak için sergilediği kararlılıkla sivil toplum örgütleri arasında öncü rol üstlenen Sendikamız, hak mücadelesinde dik ve kararlı duruşuyla sendikal gücün anlamını derinleştirmektedir.

Bugüne kadar emeğe ve emekçiye hak ettiği değerin verilmesi, sosyal adaletin sağlanması yanında ülkede milli irade ve demokrasiyi baki kılma ülküsüyle faaliyetlerini devam ettiren Sendikamız, bundan sonrada aynı çizgide daha güçlü bir şekilde var olmaya devam edecektir.

Çalışma hayatı ve ülke gündemindeki sorunların çözümü noktasında yürüttüğü mücadeleyi bundan sonrada en iyi şekilde sürdürecek olan Türk Harb-İş Sendikamıza, 51 yaşının haklı gururu ve onurunu yaşatan üyelerimiz ve yöneticilerimizden vefat edenleri rahmet ve minnetle, hayattakileri ise saygıyla anıyoruz.

              TÜRK HARB-İŞ SENDİKASI

         GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU