ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ

13 Ekim 2014
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi, Kartepe’de 4 askerin şehit olduğu helikopter kazası ve Sivas’ta 3 polisin şehit olduğu otobüs kazası ile ilgili mesaj yayınladı:
Konya’da yapılacak eğitim faaliyetine katılmak için 12 Ekim 2014 (dün) tarihinde Kocaeli’nden havalanan Deniz Kuvvetleri Deniz Hava Komutanlığı’na ait S-70B Sikorsky tipi helikopterin Kartepe Karaardıçlı mevkiinde düşmesi sonucu 4 askerimiz şehit olmuştur.
Vatan savunması için her zaman göreve hazır, gece gündüz demeden çalışan Dz. Plt. Bnb. Deniz Akdeniz, Dz. Plt Ütğm. Çağrı Ceyhan, Rad. Astsb.Kd.Üçvş. Mehmet Karakaşoğlu ve DSA Astsb. Üçvş. Ömer Burak Öğüt’ün, bu kutsal görevi en iyi şekilde yerine getirme gayreti sırasında hayatını kaybetmesi hepimizi derinden üzmüştür. Kazada hayatını kaybeden şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.
Öte yandan aynı gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Gümüşhane’deki programında görevlendirilen Malatya Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet polislerinin bulunduğu otobüs Sivas’ta kaza yapmış ve Beşir Kurt, Emrah Horoz ve Fatih Çevik isimli 3 polisimiz şehit olurken 33 kişi yaralanmıştır. Şehit polislerimize Allah’tan rahmet, ailelerine ve emniyet camiasına başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifa diliyoruz.