ŞEHİTLERİMİZ TÖRENLE DEFNEDİLDİ

26 Aralık 2013
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı İzmir Alaybey Tersanesi’nde TCG Değirmendere Römorkör Gemisinin 23 Aralık 2013 tarihinde denize indirilmesi esnasında yaşanan kazada şehit olan üyelerimiz Cafer Kırbaş ve Ercan Biçer’in de aralarında bulunduğu 1’i astsubay 7’si asker olmak üzere 10 personel, yapılan askeri törenin ardından defnedildi.
 
İzmir Tersane Komutanlığı’nda 24 Aralık 2013 tarihinde düzenlenen askeri törene, Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Vali Mustafa Toprak, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Sendikamız Genel Merkez Yöneticilerinden Genel Başkan Bayram Bozal, Genel Başkan Yardımcıları Yüksel İlbeyli, İdris Keşan ve Eğitim Sekreterimiz İbrahim Kılıç ile şehit yakınları katıldı.
 
Şehitlerimizin naaşları Türk bayrağına sarılı bir şekilde tören alanına getirildi. Karşıyaka Müftüsü Cahit Erhun tarafından yapılan duanın ardından cenaze araçlarına alınan şehitlerin İzmir dışında defni gerçekleştirilenler Çiğli 2. Ana Jet Üssünden memleketlerine gönderildi.
 
Cenazeler toprağa verildi
 
İzmir Tersane Komutanlığı’nda yapılan askeri törenin sonrasında üyemiz Cafer Kırbaş ve Deniz Er Yavuz Arslan’ın naaşları İzmir Karşıyaka ilçesindeki Beşikçioğlu Camisi’ne getirildi. Burada Genel Başkan Bayram Bozal ve Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İlbeyli’nin de aralarında bulunduğu çok sayıda kişinin katılımıyla kılınan cenaze namazının ardından Cafer Kırbaş’ın cenazesi Doğançay Mezarlığı’na defnedildi.
 
Üyemiz Ercan Biçer’in naaşı ise askeri tören sonrasında Torbalı İlçesine bağlı Çaybaşı Beldesi’nde Şehitler Camisine getirildi. Genel Merkez Yöneticilerimizden Genel Başkan Yardımcısı İdris Keşan ve Genel Eğitim Sekreteri İbrahim Kılıç’ın hazır bulunduğu cenaze namazı sonrasında Ercan Biçer Çaybaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi.