SAYGI VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

9 Kasım 2018

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 80’in yıldönümünde sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz.

Bağımsızlık mücadelesi ile emperyalist güçlere karşı büyük bir zafer kazanılmasına liderlik eden Mustafa Kemal Atatürk, kazanılan zaferin ardından kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile de tarihe büyük devlet adamı olarak adını yazdırmıştır.

Birlik, beraberlik ve inançla yapılan mücadelenin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden Atatürk’ün, bu emanetini korumak ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak millet olarak bize düşen en büyük görevdir.

Milletimiz, Atatürk’ün, emaneti Türkiye Cumhuriyetinin geleceğine ne şartlarda olursa olsun  sahip çıkarak, onun en büyük  vasiyetini yerine getirmiş olacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, ebediyete yolculuğunun 80’inci yıldönümünde Büyük Önder Atatürk’ü, onun şahsında  silah arkadaşlarını ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını, bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz