SAYGI VE MİNNETLE ANIYORUZ

9 Kasım 2015

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlamanın 77’inci yıldönümünde Büyük Önderi sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

Türk milletinin özgürlüğüne kast eden emperyalist ülkelere karşı milli mücadeleyi başlatarak, bu yüce milletin kurtuluş destanı yazmasına liderlik eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk,  milletiyle birlikte bağımsızlık için verdiği mücadeleyle Türk milletinin adını tarihe altın harflerle yazdırmıştır.  

 

Birlik, beraberlik ve inançla kurulan Türkiye Cumhuriyeti’ni bizlere emanet eden Atatürk’ün, bu emanetini korumak ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak millet olarak bize düşen en büyük görevdir. Büyük önderin ölüm yıldönümü, onun bıraktığı büyük mirasa sahip çıkma ve bu mirasın önemini anlama günü olmalıdır.

 

Tüm dünya bilmelidir ki, milletimiz, Atatürk’ün bizlere yüklediği sorumluluk ve hedefleri asla unutmayacak ve emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’ne en iyi şekilde sahip çıkacaktır.

 

Türk Harb-İş Sendikası Genel Yönetim Kurulu olarak, Büyük Önder Atatürk’ü, ebediyete yolculuğunun 77. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.