SAYGI, MİNNET VE ŞÜKRANLA ANIYORUZ

9 Kasım 2020

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 82’nci yıldönümünde sevgi, saygı ve şükranla anıyoruz.

İstiklal Savaşında emperyalist devletlere karşı büyük bir zafer kazanılmasına liderlik eden Atatürk, bu zafer ve ardından kurduğu Türkiye Cumhuriyeti ile adını tarihe eşsiz komutan ve büyük devlet adamı olarak yazdırmıştır.

Büyük Önder Atatürk, Milli Mücadelede açtığı yol ve gösterdiği hedef ile sadece Türk Milleti için değil, mazlum milletler için de bağımsızlığın ve egemenliğin simgesi haline gelmiştir.

Kurduğu Türkiye Cumhuriyeti’ni “En büyük eserim” diyerek yüce Türk Milletine emanet eden Atatürk’ün, bu emanetini korumak ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak millet olarak bize düşen en büyük görevdir.  Hiç kuşku yok ki bu necip millet Atasının emanetine sonsuza kadar sahip çıkacaktır.

Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetimi olarak, ebediyete yolculuğunun 82’nci yıldönümünde Büyük Önder Atatürk’ü, onun şahsında  silah arkadaşlarını ve milli mücadelenin tüm kahramanlarını, bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz.