SAVUNMA SANAYİNİN MİLLİLEŞMESİ VE İŞGÜCÜ DURUMU ÇALIŞTAYI-3

24 Eylül 2018

Savunma Sanayinin Millileşmesi ve İşgücü Durumu başlıklı Çalıştayın üçüncüsü 22 Eylül 2018 tarihinde Kızılcahamam’da yapıldı.

Çalıştay, Dr. Murat YILMAZ’ın  moderatörlüğünde, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi ve MAARİF Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol AKGÜN,  Savunma ve Güvenlik Uzmanı Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Merve SEREN, Polis Akademisi Başkanı Prof. Dr. Yılmaz ÇOLAK, Batman Üniversitesi Teknoloji Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahir DURSUN, Star Gazetesi Yazarı Fadime ÖZKAN, M5 Ulusal Güvenlik, Savunma ve Strateji Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Mürselin TAN, TRT Dış Haber Daire Başkan Yardımcısı Serdar AYDIN, Anadolu Ajansı Muhabiri Süleyman TUNÇ ve A Haber Program Yapımcısı Zeynep BAYRAMOĞLU, Sendikamız adına ise Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK, Genel Başkan Danışmanımız Av. İlyas TOPÇUOĞLU ve Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in katılımıyla gerçekleştirildi.

Çalıştayda, katılımcılar, Askeri İşyerlerinin ülke savunma sanayine katkılar ile savunma sanayinin millileşmesi ve bu süreçte askeri işyerlerinin önemi konularında görüşlerini ortaya koydular.