SAVUNMA SANAYİNİN MİLLİLEŞMESİ VE İŞGÜCÜ DURUMU ÇALIŞTAYI-2

28 Mart 2018

Savunma Sanayinin Millileşmesi ve İş Gücü Durumu başlıklı Çalıştayın ikincisi 28 Mart 2018 tarihinde Ankara Rixos Otelde gerçekleştirildi.

Çalıştay, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşar Yardımcısı Dr. Murat YILMAZ’ın  moderatörlüğünde, AK Parti İzmir Milletvekili ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi Hüseyin KOCABIYIK, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşar Yardımcısı Prof. Dr. Hamit Emrah BERİŞ, Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanı Dr. M. Mücahit KÜÇÜKYILMAZ, Polis Akademisi Öğretim Üyesi Prof. D. Mehmet ŞAHİN, Polis Akademisi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. M. Levent YILMAZ,  Güvenlik ve Savunma Uzmanı Dr. Merve SEREN, TRT Dış Yayınlar Daire Başkanı Dr. Süleyman ERDAL,  Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet ACET, Ortadoğu Stratejik Araştırmalar Merkezi (ORSAM) Başkan Yardımcısı Hüseyin MERCAN, İçişleri Bakanlığı Hukuk Müşaviri Kadir Akın GÖZEL ile Sendikamız adına ise Genel Başkanımız Bayram BOZAL, Genel Başkan Yardımcımız Yüksel İLBEYLİ, Genel Sekreterimiz Yavuz KOÇAK, Genel Mali Sekreterimiz Haldun KURUBACAK, Genel Başkan Danışmanımız Av. İlyas TOPÇUOĞLU ve Eğitim Müdürümüz Tarkan ZENGİN’in katılımıyla yapıldı.

Genel Başkanımız Bayram BOZAL’ın kuruluşundan bugüne Türk Harb-İş Sendikası ile Milli Savunma Bakanlığı, Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü, Milli Savunma Bakanlığı Tersaneler Genel Müdürlüğü, İçişleri Bakanlığı, Sahil Güvenlik, MSB Akaryakıt İkmal ve NATO POL Tesisleri İşletme Başkanlığı işyerlerinde yapılan işlerle ilgili bilgi verdiği çalıştayda, Güvenlik ve Savunma Uzmanı Dr. Merve SEREN’de “Savunma Sektörünün Dünya Genelindeki Görünümü” başlığıyla sunum yaptı. 

Çalıştayda tüm katılımcılar, Türk Savunma Sanayi’nin temeli, ülke savunmasında en önemli yere sahip bulunan Askeri İşyerlerinin sektörü sunmuş olduğu katkılar ile savunma sanayinin millileşmesi ve bu süreçte askeri işyerlerinin önemi konularında görüşlerini dile getirdiler.