SAKARYA ZAFERİNİN 100. YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

22 Ağustos 2021

Emperyalist devletlere karşı yürütülen İstiklal Mücadelemizin zafer ile sonuçlanacağının müjdecisi Sakarya Meydan Muharebesi’nin 100. yıldönümü kutluyoruz.

Birinci İnönü ve İkinci İnönü savaşlarında yenik düşen Yunanlıların İngilizlerinde desteğini alarak Türk Ordusuna kesin darbe vurmak maksadıyla 23 Ağustos 2021 tarihinde başlattıkları taarruz hezimetle sonuçlanmış, İstiklal Mücadelemizi zafere taşıyan Sakarya Meydan Muharebesindeki galibiyetimiz Yunanın Megali İdeasını da boşa çıkarmıştır.

Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hatt-ı müdafaa yoktur, sath-ı müdafaa vardır. O satıh ki bütün vatandır” sözlerinin tarihe geçtiği Sakarya Meydan Muharebesi, Türk Ordusunun karşısında hiçbir gücün duramayacağının da işareti olmuştur.

Bir milletin ordusuyla birlikte tarihin akışını değiştirerek makûs talihini yenmesine en önemli adımlarından biri olan Sakarya Zaferi’nin 100. yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatan uğrunda mücadele vermiş tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.

       TÜRK HARB-İŞ SENDİKASI

  GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU