RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

31 Mayıs 2019

Birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının en fazla yaşandığı, toplumsal yapının güçlenmesine vesile olan bir bayramı daha karşılıyoruz.

Bölgemizde ve dünyada yaşanan terör ve savaşlar ne yazık ki bayramın anlamına ve mutluluğuna gölge düşürüyor.

Özellikle güney sınırımızda aynı inancı paylaşanların mezhep çatışmalarının iç savaşa dönüşmesi sonucu kardeş kardeşi katlederken, Doğu Türkistan, Filistin ve Arakan gibi bölgelerde ise Müslümanlara yönelik vahşice tutumlar bitmek bilmiyor.

Maneviyatın yoğun yaşandığı günlerde bile barış ve huzur ikliminden istifade edemeyen caniler, en temel insan hakkı olan yaşam hakkını yok etmeye devam ediyor.

          İnsanlık için en büyük felaket olan terör, savaş ve zulümler biran önce son bulması için tüm dünya ortak şekilde tepki göstermesi gerekiyor.

İnsani değerlere en üst düzeyde önem veren bir medeniyet oluşturmuş milletimiz, bölgemizde yaşanan kardeş kavgalarının ve mezhep çatışmalarının olmadığı, Müslümanların ve mazlumların üzerindeki baskıların son bulduğu,  barış ve adaletin tesis edildiği bir dünya düzeni için mücadele veriyor.

Bu büyük millet, her dönemde olduğu gibi birlik, beraberlik, kardeşlik içinde hain ve canilere karşı ülkesine ve bölgesine sahip çıkmış, hiç kuşkusuz bundan sonra da aynı kararlılıkla barış içinde ve huzur dolu bir dünya için üzerine düşen görevi yerine getirecektir.

Dileğimiz Ramazan Bayramı’nın  gerektirdiği barış ve kardeşlik duygusu ile tüm zulümlerin en kısa zamanda son bulmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta üyelerimiz olmak üzere yüce milletimiz ve İslam dünyasının Ramazan Bayramını kutlarken, ülkemizde ve dünyada barış, kardeşlik ve dayanışmanın ilelebet hakim olmasını diliyoruz. 

Türk Harb-İş Sendikası

Genel Yönetim Kurulu