RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

6 Ağustos 2013
Türk Harb-İş Sendikası Genel Merkez Yönetim Kurulu, Ramazan Bayramı mesajı:
 
Bayramlar; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygusunu ön plana çıkaran önemli günlerdir. Aile değerlerini ve toplumsal yapıyı güçlendiren, evrensel temel insan haklarını, akraba hakkı, komşu hakkı gibi boyutlarda zenginleştiren bayramlar, hem milletimiz, hem de insanlık açısından sahip çıkılması gereken değerli bir hazinedir.
 
Çevremizde bir çok ülkede Ramazan ayı gibi merhamet, sevgi ve saygı duygularının hakim olduğu kutsal bir iklimde dahi; kardeşin kardeşe düştüğüne, kardeş kanı döküldüğüne şahit olduk. Suriye’de, Mısır’da, iktidar hırsı adına söndürülen masum hayatlar, mahşeri vicdanı derinden yaraladı.
Yaşama hakkı, en temel insan hakkıdır. Yüce dinimiz de masum bir insanı öldürmeyi bütün insanlığı öldürmekle eş değer tutmaktadır. Şiddet ve terörün söndürdüğü hayatlara karşı hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm dünyanın ortak şekilde tepki göstermesi bir insanlık borcudur. Oysa, Batı dünyası, geçmişte ülkemizdeki terör olaylarına yaklaşımındaki çarpıklığın benzerini Mısır’da, Suriye’de akan kan karşısında da sergilemeye devam etmektedir. Demokrasi ve insan hakları söylemlerini ülke çıkarlarına ters düştüğünde terk eden bu anlayışıyla Batı Dünyası insanlık suçu işlemektedir.
 
Yıllarca teröre karşı mücadele vermiş ve ağır bedeller ödemiş bir ülke olarak Türkiye’de ise, tüm siyaset ve toplum kesimlerinin ortak bir dille yaşanan katliamlara karşı sergilediği ilkeli tavır, dünya kamuoyunun takdirini kazanmıştır.
“İnsanı yaşatki, devlet yaşasın” mefkuresiyle bin yıl insanlık değerleri adına mücadele eden, bu uğurda can veren bir medeniyetin mensupları olarak, bu onurlu tarihimizi hiçbir zaman unutmayacak, unutturmayacağız.
 
Türk Harb-İş Sendikası Yönetim Kurulu olarak; başta terörle mücadelede olmak üzere, canlarını vatan için feda etmiş aziz şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz.
 
Bu bayram günlerini huzur ve güven içinde yaşayabiliyor olmamızı şehitlerimize ve gazilerimize borçlu olduğumuzu hiçbir zaman unutmamalıyız. Şehit anneleri ve babaları, bu vatanın tüm çocuklarının anne ve babaları saymalı ve Bayramlarda daha da artan evlat hasretlerini gidermeye ve yanı başlarında olmaya gayret etmeliyiz.
Bu vesileyle şehit aileleri ve gazilerimizin Ramazan Bayramlarını şükran duygularımızla birlikte kutluyoruz.
 
 
Ramazan Bayramının, milletimize ve tüm insanlığa barış ve huzur dolu gelecek getirmesini temenni ediyoruz.
 

Bayramlarda ağzımızın tadını kaçıran trafik canavarına karşı, üyelerimizin ve tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarının hayat kurtardığı gerçeğini unutmadan yolculuklarını sürdürmelerini tavsiye ediyor, sağlık içinde bir bayram geçirmelerini diliyoruz.