ÖZEL GÜVENLİK GÖREVLİLERİ GÜNÜ KUTLU OLSUN

26 Haziran 2020

Halkın can ve mal güvenliğini sağlanması noktasında üstlendikleri görev gereği zaman zaman hayatlarını ortaya koyarak çalışan özel güvenlik görevlilerimizin günü kutlu olsun.

Sosyal hayatın içinde tehlikeye karşı ilk müdahaleyi yapan, yaşam alanlarında asayişi sağlama ve insanların can güvenliğinin korunmasına önemli katkı sağlayan özel güvenlik çalışanlarının tabi olduğu Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun yürürlüğe girdiği 26 Haziran 2004 tarihinin yıldönümü ‘Özel Güvenlik Görevlileri Günü’ olarak kutlanmaktadır. 

26 Haziran Özel Güvenlik Görevlileri Günü ve 26-30 Haziran Özel Güvenlik Haftasının, faciaları önleyerek, hayatlar kurtararak kutsal bir görev yapan özel güvenlik görevlilerinin çalışma koşullarının düzeltilmesine, daha iyi imkânlarda istihdamının sağlanmasına vesile olması dileğiyle, başta özel güvenlik görevlisi üyelerimiz olmak üzere tüm özel güvenlik çalışanlarının gününü ve haftasını kutluyoruz. Bu vesileyle görevleri başında şehit veya gazi olmuş özel güvenlik görevlilerimizi de rahmet ve şükranla anıyoruz.

          Türk Harb-İş Sendikası

     Genel Merkez Yönetim Kurulu